Barion Pixel

Célkeresztben: A könyv, ami többről szól, mint amit elsőre gondolnánk!

Ismerd meg ennek a hihetetlen, kalandokkal teli regénynek a titkait!

Kopor Tihamér legújabb könyvéről mesél az alábbi cikkben, melyben felfedi a történet mögött rejtőző inspirációt, a főhősök mellett megbúvó mellékszereplők jelentőségét, és önmagát, mint szerzőt.

Számos izgalmas és életteli könyve különböző élményekkel ajándékoz meg Téged, Kedves Olvasó, melyekben azonban egytől egyig felismerhető a szerző saját stílusa, ami a könnyed történetmesélés, afféle Mikszáth féle módon, kvaterkázva, de gondolkodásra késztet. 

Ha kíváncsi vagy az írás mögött megbúvó világra, tarts vele, tarts velünk!

Célkeresztben – Túl az agónián!

A regény a társadalmi és kulturális feszültségeket boncolgatja egyéni nézőpontból, mégis univerzális üzenetekkel.

„A téma az utcán hever – vagy manapság inkább a médiában zúdul ránk”

Tihamér szerint napjaink kultúrája a változások cunamijában vergődik, és ez adta a történet alapötletét. „Ez a könyv, a Célkeresztben, félrevert harang akar lenni. Ha néhányan elgondolkodnak rajta, s beszédtémává is válik közöttük, talán hatással lesz rájuk” – fogalmazott.

Karakterek és személyes élmények

A regényben több szereplő is felbukkan, akiknek sorsa elgondolkodtató, de Tihamérnak különösen közel áll a szívéhez egy mellékszereplő, akit saját életéből vett tapasztalatai formáltak, de egy nagyon is általánosnak mondható társadalmi dilemmát mutat be:

„Talán az egyik – éppen csak felbukkanó – mellékszereplő, Árpád leánykérése, és a közös életükről megfogalmazott elképzelése a szerelme felé. Ez részben személyes élményekből is táplálkozik, hiszen a tágabb családomban is van gyermekszülés helyett kutyatartást előtérbe helyező fiatal nő.”

Stílus és írói technikák

Tihamér írói stílusának egyik védjegye a könnyed, olvasmányos történetmesélés, ami nehéz témákat is közérthetően tálal.

„Az olvasói visszajelzések alapján mindegyik könyvem rövid – még szívesen olvasnák tovább, és nehezen teszik le, még késő éjszakába nyúló olvasás közben is. Volt már ‘panasz’ háziasszonytól is, hogy annyira belemerült, hogy odaégette az ebédet” – mesélte nevetve.

Kihívások az írás során

A regény helyszíneit sokszor csak virtuálisan fedezi fel, de ez nem hátráltatja. „A Chip című regényem helyszínei valós városok, utcák és épületek, amiket az interneten keresztül kutattam fel. A Parasztház című regényem inspirációja pedig a saját parasztházunk, amelyben évek óta élünk.”

Jövőbeli tervek

Tihamér nem áll meg a Célkeresztben után. „Most éppen egy, a betegségek kultúrtörténetéről szóló anyagon dolgozom, tele személyes élményekkel és történetekkel. Emellett régóta tervezem egy klasszikus sci-fi regény megírását is. Gyűjtöm az anyagot egy nagyobb lélegzetű családregényhez, amely az 1700-as évek végén indul.”

Tihamér írásai, legyenek azok társadalmi drámák, történelmi regények vagy jövőbe tekintő művek, mindig az emberi lélek mélységeibe és konfliktusaiba vezetik az olvasót.

Regényei tanulságai rávilágítanak, hogy a nehézségekkel szembenézni kihívás, de elkerülhetetlen.

Ahogy ő maga is vallja: „A ránk váró nehézségek megoldása csak a mi feladatunk, bármennyire is nehéznek tűnik.”

Olvasói már izgatottan várják a következő történeteit, hogy ismét belemerülhessenek az általa teremtett világokba. Legyen szó múltidézésről, jelenkori problémák feltárásáról vagy egy sci-fi kalandról, minden új műve lehetőséget kínál arra, hogy tanuljunk belőle, és talán magunkra ismerjünk.

Mi is kíváncsian várjuk, milyen izgalmas és tanulságos utazásokkal lep meg minket legközelebb!

Szeretne további részleteket?

Adja meg adatait, és mi küldjük kedvezményeinket

Hírlevél

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.
Iratkozz fel hírlevelünkre!